Baldų priežiūros patarimai
NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
Siekiant, kad baldai tarnautų kuo ilgiau, rekomenduojama juos naudoti pagal tiesioginę paskirtį, kitaip baldai gali greičiau susidėvėti: pavyzdžiui, nepatariama suptis ant kėdžių ar sėdėti ant stalų, spintelių, sofų bei fotelių porankių ir pan., nes tai gali sukelti baldų deformacijas, pažeisti konstrukciją ir sutrumpinti eksploatacijos laiką. Baldų geriau nestumdyti, nes galima pažeisti jų konstrukciją. Norint perkelti į kitą vietą, geriausia baldą pakelti ir perstatyti.
Kad apsaugotumėte natūralaus medžio stalų paviršius nuo mechaninio ar aukštos temperatūros poveikio, naudokite padėkliukus ar staltiesę. Dauguma baldinių audinių turi poliesterio pamušalą, kuris suteikia minkštumo pojūtį, padeda išlaikyti baldo formą. Šių audinių skalbti negalima, juos rekomenduojama valyti chemiškai, sausuoju arba šlapiuoju būdu. Geriausia šį darbą patikėti specialistams.
Sėdimųjų ir atraminių pagalvių, taip pat daugumos baldų užvalkalus lengva nuimti, nes jie yra užsegami užtrauktuku ar lipduku. Kai kurių baldų užvalkalai tvirtinami sąkabėlėmis, o mikrofibros pluošto audiniai pritvirtinti ypač tvirtai, todėl prireikus juos nuimti kreipkitės į baldininkus.
AUDINIŲ IR MEDINIŲ PAVIRŠIŲ ATSPARUMAS SAULĖS ŠVIESAI
Tiesioginiai saulės spinduliai turi įtakos baldinių paviršių pakyčiams - ultravioleto spinduliai laikui bėgant pakeičia, t.y. išblukina natūralios medienos ar audinio spalvas. Todėl labai svarbu siekiant kuo ilgiau išlaikyti pradinę baldų spalvą vengti tiesioginių saulės spindulių. Taip pat renkantis šviesesnius audinius jų blukimas mažiau pastebimas nei tamsių audinių.
KORPUSINIAI BALDAI
Korpusiniai baldai gaminami iš medžio masyvo. Taigi mediena po tam tikro laiko, ypač stovint sausoje patalpoje, turi polinkį šiek tiek susitraukti. Rekomenduojame po 2-3 mėnesių profilaktiškai priveržti visus korpusinių baldų varžtus. Be to, medžio masyvo baldai yra netinkami naudoti ant šildomų grindų.
BALDŲ UŽVALKALAI
Informaciją apie užvalkalų sudėtį jums pateiks tinklalapio konsultantas. Taip pat ši informacija pateikiama baldų aprašyme, pirkimo ir pardavimo sutartyje bei audinių pavyzdžių paletėse.
AUDINIŲ PRIEŽIŪRA
Prašome atminti, kad patarimai negali būti traktuojami kaip gamintojo instrukcija, todėl pardavėjas neprisiima atsakomybės už nepavykusį bandymą išvalyti audinį.
Labai svarbu suprasti, kuo skiriasi audinių valymas ir dėmių šalinimas. Audinių valymo pagrindas – nešvarumų, atsiradusių dėl nuolatinio baldo naudojimo, panaikinimas. Dėmių šalinimas – greita pagalba šalinant atsiradusias dėmes.
AUDINIŲ VALYMAS
Sunkiai nuimamus baldų užvalkalus, kurie pritvirtinti sąkabėlėmis, rekomenduojama valyti į namus iškviestus valymo specialistą. Kad nešvarumai ar dėmės neįsisenėtų, baldų užvalkalus reikia tinkamai prižiūrėti: rekomenduojama reguliariai išsiurbti dulkių siurbliu. Siurbkite atsargiai, nepažeisdami audinio, braukite siurblio galvutę tik viena kryptimi. Lengvai nuimamus užvalkalus taip pat rekomenduojama patikėti valyti specialistams, juos būtina informuoti apie audinio sudėtį. Valant chemiškai patariama užsegti visus užtrauktukus ar lipdukus, atsižvelgiant į audinio sudėtį naudoti specialias valymo priemones. Aukštos kokybės baldinių audinių negalima skalbti, juos būtina valyti sausuoju cheminiu būdu.
DĖMIŲ ŠALINIMAS
Įspėjame, kad ne visos dėmės gali vienodai įsigerti į skirtingos sudėties audinius, todėl iškilus abejonių dėl dėmių valymo rekomenduojame kreiptis į valymo specialistus. Prieš mėgindami panaikinti bet kokią dėmę, pirmiausia pasirinktą valymo priemonę išmėginkite nematomoje vietoje (pvz., vidinėje pusėje), po to atsargiai valykite dėmę, stebėkite, kaip priemonė reaguoja su dėme. Jei švelnus valymas nepadeda, netrinkite stipriai, nes tik dar labiau įtrinsite purvą į audinį ir jo gali nebeišvalyti net specialistai. Rašalo, plaukų dažų, klijų, dažų, lako ir panašaus pobūdžio dėmes geriausia patikėti specialistams – valydami jas savarankiškai rizikuojate nepataisomai sugadinti audinį.
PATARIMAI, KAIP VALYTI ĮPRASTAS DĖMES:
Šarminiai produktai, taip pat kava, vynas: dėmę panaikinsite valydami ją švaria skepetaite, sudrėkinta baltojo acto ir vandens tirpale (santykis 1:3 arba 1:4).
Ratilų žymės: palaikykite suteptą vietą virš verdančio vandens garų.
Alkoholiniai gėrimai: išmirkykite audinį vandens ir alkoholio tirpale, nusausinkite, išskalaukite švariame vandenyje.
Žvakės vaškas: kuo daugiau sukietėjusio vaško nutrupinkite, o likusį pašalinkite uždėję sugeriamojo arba tualetinio popieriaus ir užspaudę karštu lygintuvu.
Kramtomoji guma: po audiniu ties dėme padėkite ledo kubelį, aštriu daiktu (geriausia – nagu) bandykite nuimti gumą, braukdami prieš audinio rašto kryptį. Jeigu lieka dėmė, ją atsargiai pašalinkite trichloretilenu.
Baldų klijai: pašalinsite šiltu vandeniu su lašeliu amoniako.
Rašalas: naudokite korektorių (prieš tai nematomoje baldo vietoje patikrinkite, ar korektorius nekeičia audinio spalvos).
Vaisiai: naudokite muilo, vandens ir atskiesto baltojo acto tirpalą (jei audinys išteptas raudonais vaisiais, naudokite stiprų korektorių su keletu skiesto baltojo acto lašų).
Įvairios dervos: išmirkykite dėmę vaitspiritu, apibarstykite absorbuojamaisiais milteliais (pvz., kreida), tada viską nuvalykite arba nusiurbkite, procedūrą kartokite keletą kartų.
Riebalai: išmirkykite dėmę mineraliniu vandeniu arba trichloretilenu, nuvalykite arba nusiurbkite.
Pienas, kiaušiniai, kraujas: sausą dėmę valykite, kad neliktų jokio paviršinio sluoksnio, likusią dėmę valykite amoniako tirpalu, naudodami
ūkinį muilą.
Dažai: naudokite terpentiną, apibarstykite absorbuojamaisiais milteliais, nuvalykite ir nusiurbkite.
Sirupas: išskalaukite šiltame vandenyje.
Arbata: valykite kaip raudonųjų vaisių dėmes arba sudrėkinkite baltuoju vynu, luktelėkite, kol vynas pradės veikti.
KOKYBĖS GARANTIJA
Mes stengiamės, kad visi mūsų pagaminti baldai atitiktų aukščiausius kokybės standartus ir patenkintų pirkėjų lūkesčius. Tačiau, jei įsigiję baldą pastebėsite kokį nors trūkumą, pažeidimą ar neveikiantį mechanizmą, nedelsdami kreipkitės į mus – mes visada pasiruošę padėti ir ištaisyti klaidą.